Vánoční rohlíčky

28. Listopad 2016

Kdo by neměl rád vanilkové rohlíčky, které se v ústech jen rozplývají. Vanilkové rohlíčky vždy provoněly byt a všem bylo jasné, že Vánoce jsou za dveřmi. Receptů je hodně, existují různé poměry cukru, ořechů, másla a mouky. Také je důležitá křehkost. Já mám ráda, když se rohlíček rozplyne na jazyku a je spíš křehký, nikoli tvrdý. Podobně jako u minulých vánočních receptů, tak i u rohlíčků jsem vyloučila rafinovaný cukr. A opět zjišťuji, že to jde, aniž bych ubrala na jeho chuti, křehkosti nebo dokonce změnila tvar. Barva je samozřejmě jiná, jelikož kokosový cukr, který používám, obarví rohlíček a navíc carob, ve kterém je obalený, se taktéž podílí na barevnosti. Carob neboli svatojánský chleba je zdravou náhražkou kakaa s bohatstvím bílkovin, vitamínů a minerálů. Pokud chcete zdravější variantu, vyzkoušejte. Nenazvala jsem je vanilkovými, jelikož po vanilce ani vanilínovém cukru tady není ani stopa. Ale díky vlašským ořechům voní úžasně.

Suroviny

  • mouka celozrnná špaldová 160 g
  • máslo 140 g
  • ořechy mleté 70 g
  • cukr kokosový 55 g
  • carob na obalení

Postup

Všechny suroviny zpracuji na vále a těsto nechám přes noc v lednici. Kokosový cukr se hůře rozpouští, proto druhý den, jakmile těsto povolí, ještě ho trochu na vále zpracuji. Pokud není příliš měkké, tvaruji rohlíčky a peču v mírné troubě na 160°C dokud nezačnou chytat barvu. Po vychladnutí posypu carobem.  

7
1 komentář
Pošli
recept
Přidat do
kuchařky

Komentáře

Jestli chcete přidat komentář, musíte se přihlásit.
Klobouk dolů, rohlíčky jsem ze zvědavosti vyzkoušela a fakt dobré. Trochu jsem měla problém s tím cukrem, který nešel rozpustit, ale nakonec vše dopadlo. Ráda chodím i na https://www.pomodo.cz/ ale nenašla jsem tuto zdravější variantu. Ukládám si recept, děkuji!